OTWARTE DRZWI

ikony_wes_2015_open_house

 

 

 

 

 

Azoty  Arena, ul. Władysława Szafera 3/5/7, sobota 14 listopada, 9.30-11.00

Będzie to unikalna okazja przechadzki po wnętrzach kompleksu sportowo – widowiskowego, który zajmuje wyjątkowe miejsce wśród obiektów zrealizowanych w naszym mieście w ostatnim czasie. Budynek oddano do użytku w sierpniu 2014 r. po ponad trzech latach budowy.

Jako tętniące życiem centrum sportu, kultury i rekreacji, tworzy przestrzeń dla spotkań  ludzi aktywnych , inspiruje ich do działania, dostarcza niezapomnianych wrażeń widzom koncertów i kibicom. Ci, główną arenę i część wejściową hali,  mieli już wielokrotnie możliwość obejrzeć na przestrzeni ostatniego roku . Tym razem zapraszamy do odwiedzenia pomieszczeń niedostępnych na co dzień, lecz nie nie mniej interesujących.

Zajrzymy do imponujących podziemi mieszczących centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne, pompownię instalacji pożarowej, magazyny, gdzie przechowywane są mobilne nawierzchnie sportowe i lodowisko. Wejdziemy do zaplecza głównej areny, która pełni też funkcję sceny. Do szatni dla sportowców , garderób artystów, hali rozgrzewkowej i pomieszczeń treningowych. Zostaniemy wpuszczeni do strefy dla VIP-ów , zobaczymy reżyserkę i centralę BMS umożliwiającą zarządzanie wszystkimi instalacjami w budynku z jednego miejsca, a także  inne ciekawe zakamarki.

Zwiedzanie w grupach max. 30 osobowych, pod opieką pracownika hali. Osoby chętne prosimy o zgromadzenie się przed głównym wejściem o ustalonej godzinie. Jeżeli o godzinie 9.30 przyjdzie więcej osób niż 30, trzeba będzie poczekać na kolejną turę. Jeden obchód trwał będzie ok. 30 minut. Decyduje kolejność ustawienia się w kolejce.

 

Biurowiec Lastadia Office, ul. Zbożowa 4, wejście B, sobota 21 listopada, 10.00-11.00

Przyjęliśmy zaproszenie od firmy Szczecińska Energetyka Cieplna do zwiedzenia pomieszczeń ich centrali w nowo otwartym biurowcu na Łasztowni. Nowocześnie zaaranżowane i kompleksowo urządzone wnętrza zajmują najwyższą kondygnację budynku. Warto skorzystać z okazji by zachwycić się niecodziennym widokiem panoramy miasta widzianego przez przeszkloną ścianę od strony Odry. W ramach wizyty można będzie zapoznać się z założeniami projektowymi, historią budowy i warunkami funkcjonowania biurowca na co dzień.

Zwiedzanie w grupach max. 15 osobowych. Osoby chętne prosimy o zgromadzenie się  w hallu wejścia B o ustalonej godzinie. Wjazd na ostatnie piętro i obchód po pokojach odbywał się będzie pod przewodnictwem pracownika SEC. Na trasie wycieczki, w sali konferencyjnej, przewidziana jest prezentacja ze strony projektanta. Jedno przejście trwać będzie ok. 20 minut. Jeżeli o godzinie 10.00  przyjdzie więcej osób niż 15, trzeba będzie poczekać na kolejną turę. Decyduje kolejność ustawienia się w kolejce.