Otwarte drzwi

Azoty  Arena, ul. Władysława Szafera 3/5/7

Będzie to unikalna okazja przechadzki po wnętrzach kompleksu sportowo – widowiskowego, który zajmuje wyjątkowe miejsce wśród obiektów zrealizowanych w naszym mieście w ostatnim czasie. Budynek oddano do użytku w sierpniu 2014 r. po ponad trzech latach budowy.

Jako tętniące życiem centrum sportu, kultury i rekreacji, tworzy przestrzeń dla spotkań  ludzi aktywnych , inspiruje ich do działania, dostarcza niezapomnianych wrażeń widzom koncertów i kibicom. Ci, główną arenę i część wejściową hali,  mieli już wielokrotnie możliwość obejrzeć na przestrzeni ostatniego roku . Tym razem zapraszamy do odwiedzenia pomieszczeń niedostępnych na co dzień, lecz nie nie mniej interesujących.

Zajrzymy do imponujących podziemi mieszczących centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne, pompownię instalacji pożarowej, magazyny, gdzie przechowywane są mobilne nawierzchnie sportowe i lodowisko. Wejdziemy do zaplecza głównej areny, która pełni też funkcję sceny. Do szatni dla sportowców , garderób artystów, hali rozgrzewkowej i pomieszczeń treningowych. Zostaniemy wpuszczeni do strefy dla VIP-ów , zobaczymy reżyserkę i centralę BMS umożliwiającą zarządzanie wszystkimi instalacjami w budynku z jednego miejsca, a także  inne ciekawe zakamarki.

 

Biurowiec Lastadia Office, ul. Zbożowa 4, wejście B

Przyjęliśmy zaproszenie od firmy Szczecińska Energetyka Cieplna do zwiedzenia pomieszczeń ich centrali w nowo otwartym biurowcu na Łasztowni. Nowocześnie zaaranżowane i kompleksowo urządzone wnętrza zajmują najwyższą kondygnację budynku. Warto skorzystać z okazji by zachwycić się niecodziennym widokiem panoramy miasta widzianego przez przeszkloną ścianę od strony Odry. W ramach wizyty można będzie zapoznać się z założeniami projektowymi, historią budowy i warunkami funkcjonowania biurowca na co dzień.